RICHARDSON SCHOOL

Wydarzenia

RICHARDSON SCHOOL

Śniadanie i brunche międzynarodowe

Przyjdź do Richardson School na wyjątkowe spotkanie z kulturą Wysp Brytyjskich, kulturą francu-ską, czy kulturą hiszpańską. Dowiedz się, jak przygotowuje się tradycyjne potrawy, o której godzi-nie jadą się posiłki, o czym rozmawia się przy stole. A wszystko w języku kraju, o którym mówimy! Uwaga: nie jest wymaga dobra znajomość języka, wystarczający jest poziom A2.

Zapraszamy na śniadanie francuskie do naszego zaprzyjaźnionego bistro na warszawskiej Ochocie. Francuskie sery, tartin-y i bagietki, a do tego historia jedyna w swoim rodzaju! Komentarz w języku francuskim i angielskim. Szczegóły na naszych profilach społecznościowych: IG @richardsonschoolpoland i na FB @richardsonschool

RICHARDSON SCHOOL

Klub ksiązki

Podobno Bill Gates czyta około 50 książek w ciągu roku, a Mark Zuckerberg ma postanowienie, żeby czytać jedną książkę na dwa tygodnie. A jakie są twoje wyniki? Zapraszamy do Richardson School na wyjątkowe spotkanie z literaturą wysp brytyjskich, francuską, czy hiszpańską. Poznaj klasykę i najnowsze pozycje beletrystyczne. Jesteś entuzjastą/tką kryminałów? Oddasz wiele za dobry romans ze szczęśliwym zakończeniem? W takim razie dobrze trafiłeś/aś! Uwaga: książki staramy się czytać w oryginale, ale dobieramy je tak, by każdy zainteresowany zrozumiał opowiadaną historię.

Propozycje do „Klubu książki anglojęzycznej” na najbliższy miesiąc. Tak się składa, że dwoje z czworga autorów, to Amerykanie. Chciałabym zacząć od wiersza dla dzieci, bo to jedna z najmądrzejszych opowieści dla młodych czytelników, jaką znam i to, uwaga, rzecz proekologiczna! Książka Marka Haddona z kolei opowiada o świecie widzianym z perspektywy chłopca z Zespołem Aspergera. Orwellowskiego klasyka nie trzeba nikomu przybliżać, ale zapewniam, że czytany w oryginale, robi jeszcze większe wrażenie.

Pod koniec miesiąca chciałabym, żebyśmy zabrali się za piękny romans z wrzosowymi polami hrabstwa York w tle: „Wichrowe wzgórza”. To ambitny plan, ale nie musi zostać zrealizowany. Równie dobrze zabierzemy się za propozycję przyniesioną przez uczestnika Klubu Książki w Richardson School… Najważniejsze to zacząć!

  1. Seuss „The Lorax”
  2. Mark Haddon „A Curious Incident of the Dog in the Night-Time”
  3. George Orwell „1984”
  4. Emily Bronte „Wuthering Heights”

 

RICHARDSON SCHOOL

Pokazy filmowe

Chcesz nareszcie zrozumieć, co Humphrey Bogart powiedział do Ingrid Bergman w „Casablance”? Marzysz o obejrzeniu monologu Pepy Marcos z „Kobiet na skraju załamania nerwowego”? A może po prostu zamierzasz użyć miłosnego dialogu z „Kobiety i mężczyzny” w swoim własnym życiu …po francusku? Zapraszamy na pokazy filmów z oryginalną ścieżką dźwiękową, wraz z omówie-niem przy lampce wina.

12.05. odbył się w naszej szkole pokaz filmu “Out of Africa” z oryginalną ścieżką dźwiękową. Lektorzy szkoły: Monika Richardson i Richard Boulez przeprowadzili trzy mini-wykłady na temat języka filmowego, feminizmu w filmie i postkolonialnej Kenii. Oczywiście w języku angielskim!

A teraz czas na pokaz filmu hispanojęzycznego z naszą “native speaker”, Maribel Burgos. Jesteście zainteresowani? Więcej szczegółów wkrótce! Zapraszamy na nasze profile na IG @richardsonschoolpoland i na FB @richardsonschool

Ucz się
razem z nami!

Zadzwoń do nas

+48 573 117 800