RICHARDSON SCHOOL

Kurs języka polskiego dla obcokrajowców

RICHARDSON SCHOOL

Kurs polskiego A1-A2

Dla początkujących proponujemy kurs języka polskiego trwający 3 miesiące. Organizujemy zajęcia 2 razy w tygodniu po 60 minut, które są przeznaczone dla małych grup, utworzonych na podstawie indywidualnych potrzeb uczestników. Pierwszy stopień kursu na poziomie A1-1 i A1-2 obejmuje przede wszystkim naukę komunikacji w codziennych sytuacjach, w tym na przykład pytanie o drogę, rozmowy w sklepie, w banku czy na poczcie, a także w miejscu pracy. Uczestnik nauczy się zadawać podstawowe pytania oraz posługiwać się czasem teraźniejszym, przeszłym i przyszłym, rozmawiając m.in. o kwestiach światopoglądowych lub spędzaniu czasu wolnego.

Drugi kurs języka polskiego odbywający się w Warszawie przez kolejne 3 miesiące obejmuje zaś rozwój słownictwa, a także znajomości gramatyki. Uczestnicy zyskają umiejętność opisu zjawisk abstrakcyjnych jak sytuacja polityczno-społeczna, zmiany klimatyczne czy życie po pandemii, a ponadto dowiedzą się, jak opisywać różnorodne stany emocjonalne. Po zakończeniu kursu będą więc mogli swobodniej posługiwać się językiem polskim.

Kurs polskiego B1-B2

Kurs języka polskiego na poziomie B1 – B2 w Warszawie również podzielony został na dwa segmenty trwające po 3 miesiące. Podczas jego trwania uczestnicy udoskonalą swoje umiejętności językowe, co pozwoli im zyskać większą swobodę w komunikacji. Z tego względu ma on przede wszystkim postać konwersacji między kursantami oraz z nauczycielem; rozmowy toczą się w formie 60-minutowych sesji (z przerwą) w grupach po 4-6 osób. Dzięki temu wyraźnie poszerzy się słownictwo, a także zdolność korzystania ze struktur gramatycznych bez większych problemów — zarówno w mowie, jak i piśmie.

Forma konwersacji kursu języka polskiego na tym poziomie pozwala kursantom zdobyć umiejętność łatwego wypowiadania się na codzienne tematy, formułowania pytań dotyczących różnorodnych sfer życia, a także dokładnego opisywania otaczającego świata. Po zajęciach uczestnicy będą więc mogli swobodnie rozmawiać np. o polityce, biznesie, historii, uczuciach, rodzinie i przyjaciołach czy kwestiach społeczno-ekonomicznych.

Kurs polskiego C1-C2

Najwyższy poziom zaawansowania kursu przeznaczony jest dla osób, które biegle posługują się językiem polskim. Z tego powodu zajęcia koncentrują się przede wszystkim na kontekstach językowych potrzebnych do bezproblemowej komunikacji międzynarodowej, a oprócz tego na idiomach czy wyrażeniach branżowych albo slangu. Co więcej, podczas kursu uczestnicy zyskają możliwość poznania oraz zrozumienia uwarunkowań historyczno-kulturowych, które kształtowały język polski zarówno pod względem jego norm, jak i praktyki językowej.

W czasie kursu przedstawione zostaną też nieoczywiste niuanse języka polskiego, a także jego rytm i brzmienie, co pozwoli na pełną swobodę w komunikacji ustnej oraz pisemnej w dowolnej sytuacji. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych stopni zaawansowania, ten również ma postać dwóch 60-minutowych części (C1 i C2) odbywających się 2 razy w tygodniu łącznie przez 3 miesiące.

Zajęcia w szkole językowej Richardson School
Sala w szkole językowej Richardson School

RICHARDSON SCHOOL

Pomoc dla Ukrainy

Oto bezpłatny samouczek – starter językowy od “Quest Change Masters” dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z językiem polskim. Prosimy pamiętać, że to tylko pierwszy krok, po więcej zapraszamy do Richardson School.

Nauka języka polskiego dla obcokrajowców – Warszawa

Z myślą o osobach, które przeprowadziły się do Polski lub z różnych przyczyn pragną nauczyć się naszej ojczystej mowy, przygotowaliśmy profesjonalne kursy języka polskiego. Zajęcia prowadzimy w kameralnym gronie w Warszawie, w naszej siedzibie zlokalizowanej na Starej Ochocie. Tworzymy małe grupy uczniów, dzięki czemu zyskasz możliwość swobodnego wchodzenia w interakcję z tutorami oraz pozostałymi uczestnikami. Pozwoli Ci to ekspresowo nabrać pewności siebie w nowym kraju, w różnych sytuacjach – od dialogów w sklepie spożywczym, po rozmowę kwalifikacyjną z przyszłym pracodawcą. Zapisz się na kurs języka polskiego, aby poszerzyć swoje horyzonty!

Kurs językowy w Richardson School
Kurs językowy w Richardson School

Przyjemne i skuteczne kursy języka polskiego

Warszawa to miasto, w którym zlokalizowana jest nasza butikowa szkoła. To miejsce, gdzie program nauki języka polskiego dla obcokrajowców dostosowujemy do potrzeb i poziomu zaawansowania uczestników kursów, co gwarantuje rewelacyjne rezultaty. Poza indywidualnym podejściem dbamy także o to, abyś czuł wsparcie na każdym etapie przyswajania wiedzy. Wykwalifikowani native speakerzy mają bogate doświadczenie w nauczaniu polskiego jako języka obcego, dlatego gwarantujemy przygotowanie interesujących i angażujących lekcji. Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami już dziś!

Zalety nauki w Richardson School

Chcesz poznać słownictwo niezbędne w danej branży albo rozwinąć ogólne umiejętności konwersacyjne? A może potrzebujesz pomocy w przygotowaniach do egzaminu certyfikującego? Doskonale trafiłeś, ponieważ w naszej szkole zapiszesz się na lekcje pomagające osiągnąć każdy z tych celów! Oferujemy kursy języka polskiego dla dorosłych oraz młodzieży na wszystkich poziomach zaawansowania, począwszy od uczniów absolutnie początkujących, aż po zaawansowanych. Spotkania w kameralnym gronie są idealne do nawiązywania nowych znajomości i budowania międzykulturowych więzi. Z tego względu wszystkich obcokrajowców zachęcamy do nauki języka polskiego w Richardson School w Warszawie. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, przedsiębiorcą, czy turystą – ukończenie kursu otworzy przed Tobą drzwi do wielu możliwości zawodowych, nawiązywania relacji z lokalnymi mieszkańcami, a co najważniejsze pozwoli czuć się komfortowo z dala od ojczystego kraju.

Kurs w szkole językowej Richardson School

Ucz się
razem z nami!

Zadzwoń do nas

+48 573 117 800